""

Osveta izbeglica iz Donjecka, Eduardo pogubio Dinamo! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 01.05.16. | 21:42

Šahtjor do nogu potukao novog šampiona Ukrajine – 3:0

Dinamo je već proslavio novu šampionsku titulu u Ukrajini, ali osveta izbeglica iz Donjecka bila je slatka. Šahtjor koji čitavu sezonu igra kao podstanar u Ljvovu pogubio je velikog rivala – 3:0. Možda je to slaba uteha, ali tim Mirčee Lučeskua dobio je ozbiljnu injekciju samopouzdanja uoči revanša sa Seviljom.

Trener Rudara je promešao sastav, šansu pružio igračima sa manjom minutažom, ali Šahtjor je večeras bio tim koji se o svemu pitao. Blistao je hrvatski napadač Eduardo Da Silva.

On je već u 33.minutu doveo svoj tim u vođstvo. Sve je bilo rešeno u nastavku igre. I to pet minuta. Prvo je Velington u 73.minutu udvostručio prednost domaćina, a zatim je Eduardo stigao do 12.gola u prvenstvu.

Radosav Petrović je bio na klupi Dinama.

UkrajinaŠahtjor DonjeckMirčea Lučeskumeđunarodni fudbalEvropaEduardo Da Silva Dudu