""

Otišao je Skudeto, ali nije Liga šampiona: Napoli je ubojit i bez Iguaina! Sampdorija sve bliže opstanku, Torino pravi trijumfalan niz (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.04.16. | 16:55

Furiozni Napolitanci (3:0), bez izenađenja u Đenovi i Torinu

Napoli je preboleo poraz od Udinezea i činjenicu da je najverovatnije ostao bez Skudeta i u ovoj sezoni, pa je na svom San Paulo ovog popodneva bez većih problema izašao na kraj sa slabašnom Veronom - 3:0 (2:0).

Odbrana direktnog plasmana u Ligu šampiona od zahuktale Rome krenula u 33. minutu. Insinje je sjajno uočio Kaljehona na drugoj stativi, ovaj je gađao glavom, Golini odbranio, ali je na pravom mestu bio Manolo Gabijadini. To je značajno olakšalo posao izabranicima Mauricija Sarija u završnici meča, ali i prvog poluvremena.

Sve je bilo gotovo u 45. minutu. Suprajen je srušio Kaljehona, a Insinje sa bele tačke definitivno stavio tačku trijumf domaćina.

Konačno, Kaljehon je epiten najboljeg igrača utakmice zaokružio golom u 70. minutu.

Sampdorija je blizu opstanka u Seriji A, pošto je na Luiđi Ferarisu pao Udineze. Murijel je uz pomoć Pabla Armera doveo domaće u vođstvo u 58. minutu, dok je konačan rezultat postavio Fernando pet minuta pre kraja utakmice.

Slično je bilo i u Torinu, gde je domaćin srušio Atalantu i vezao drugi trijumf (2:1). Mrežu gostiju načeo je Bruno Peres u 35. minutu, dok je Maksi Lopes u 46. minutu povisio rezultat. Konačan rezultat postavio je Čigarini u 82. minutu.