""
""

Palermo izdržao u Torinu... do 13. minuta - a onda je Juventus upalio motore (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 17.02.17. | 22:41

Za utehu Sicilijancima je što su dali gol Juventusu posle šest godina

Korak bliže tituli. To je zaključak posle večerašnjeg meča u Torinu, gde je Juventus pregazio ekipu Palerma sa 4:1 u prvoj utakmici 25. kola italijanske Serije A.

To je Staroj dami bila 10. uzastopna prvenstvena pobeda, a Palermo je ipak uspeo da prekine jednu neugodnu tradiciju - posle šest godina zatresao je mrežu crno-belih iz Torina.

Povratnik u startnu postavu Klaudio Markizio je u 13. minutu načeo nejake Sicilijance koji se i ove sezone grčevito bore za opstanak u elitnom fudbalskom društvu na Čizmi.

A onda je na scenu stupio magični tandem Juventusa Paulo Dibala - Gonzalo Iguain.

Dibala nas je ove sezone već navikao na spektakularne golove, pa ni večeras nije izneverio. U 20. minutu je na prelep način izveo slobodan udarac i naterao golmana da vadi loptu iz mreže.

U 63. minutu Iguain je na asistenciju upravo Dibale majstorski izašao sam ispred golmana i bocnuo loptu pravo u metu. A minut pre kraja utakmice je Iguain se revanširao Dibali asistencijom, a ovaj je postigao četvrti gol. Konačan rezultat postavio je Ivajlo Čočev, bugarski napadač, u trećem minutu sudijske nadoknade.

Ovo je svakako bila veoma lepa uvertira Juventusa za ono što ga čeka sledeće nedelje - prvi okršaj sa Portom u osmini finala Lige šampiona.