Penal u 90+4! Betis pobedio posle 34 dana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.01.19. | 14:03

Đirona vodila, ali na kraju potpisala kapitulaciju u Sevilji – 3:2

Kakva nesreća za Đironu, i kakva radost za navijače Betisa. Posle velike krize tim iz Sevilje je konačno dočekao da pobedi. I to golom iz penala u četvrtom minutu sudijske nadokande – 3:2.

Sve je slutilo na to da će Đirona nastaviti da prkosi zakonu velikih brojeva, te da će upisati šesti uzastopni remi. A onda je rezervista iz Brazila Daglas Luiz napravio veliki kiks. U želji da ispuca loptu, nije video da mu se iza leđa primakao Selso. Izmakao mu je loptu i naterao ga da ga jako udari po listu. Za sudiju nije bilo dileme. Penal koji je u četvrtom minutu nadokande realizovao Kanales. Dovoljno da Betis trijumfuje posle 34 dana.

Odličan meč viđen je na stadionu Benito Viljamarin. Tako je, uostalom, uvek kada igra Đirona. Posle vođstva Betisa u ranoj fazi, Katalonci su iskoristili očajan dan golmana domaćina Lopeza. On je istrčavao i lošim procenama pomogao Garsiji i Dumbiji da preokrenu rezultat do poluvremena.

Betzis je u nastavku zaigrao još ofanzivnije. Krenuo je na sve ili ništa. I dobio sve. Prvo je Loren Moron u 54. minutu izjednačio rezultat. Bila je to odlična akcija, a snažni napadač je sa 15 metara pogodio dalji ugao.

Tri boda su stigla u zeleno-beli deo Sevilje na veći opisan način.

ŠPANIJA 1 - 20. KOLO

Hetafe - Alaves 4:0 (1:0)