"PETROVIĆ"

Petarda Genčlera u srpskoj režiji, Raća strelac, Tomić dvostruki asistent (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.12.14. | 14:29

Srpski fudbaleri ključ za pobedu Genčlerbirligija...

PETROVIĆGenčler odlično gura u turskoj elitnoj diviziji, a posle današnje utakmice sa Konjom dolazi na samo četiri boda od plasmana u Evropu. Radosav Petrović je bio strelac u 67. minutu, na asistenciju Nemanje Tomića, koji je takođe namestio prvi gol na utakmici u 44. minutu, delo Rumuna, Bogdana Stančua. Konačni rezultat u Ankari, bio je 5:0.

Mučio se domaćin da u prvom poluvremenu probije bunker Konje, a u tome je uspeo tek krajem prvog dela, kada je na dodavanje bivšeg Partizanovog krila, precizan bio rumunski internationalac, Bogdan Stanču.

Jednom kad su načeli nesigurne goste, više nije bilo povlačenja. Redom su povećavali prednost, Kočer i Radosav Petrović, ponovo na asistenciju Tomića, koji je samo par minuta kasnije otišao na zasluženi odmor.

Nastavili su domaći da gaze i po izlasku Tomića. Kaveči pogađa u 75. minutu za 4:0, da bi konačan rezultat u poslednjem minutu utakmice postavio Akčakin - 5:0. Konja je tako uz poraz od Galatasaraja, vezala dve „petarde” u mreži, bez postignutog gola. Crni dani za Konju.

Druga utakmica popodneva igrala se u Sivasu, gde je domaći tim nadigran od strane zahuktalog Bašakšehira, koji pobedom dolazi na četvrtu poziciju na tabeli, poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Epureanu je bio strelac prvog gola u Sivasu, u 36. minutu, da bi Perbet pogodio pet minuta pre isteka drugog poluvremena za 0:2, što je bio i krajnji rezultat.