"Odlični crveno-beli"

Podgoričani samo razljutili Zvezdu, Rakić i Kovač srušili Budućnost – sledi derbi sa Dinamom!

Vreme čitanja: 2min | čet. 21.05.15. | 17:05

Crveno-beli gubili od 24. minuta, kada je slabu reakciju poslednje linije Beograđana kaznio Vukčević. Ipak, u nastavku meča je ipak preovladao kvalitet ekipe Ognjena Koromana - 2:1

Odlični crveno-beli

Mlađi kadeti Crvene zvezde obezbedlili su plasman u polufinale Turnira prijateljstva, pošto su u utakmici trećeg kola grupe B savladali podgoričku Budućnost rezultatom 2:1 i zakazali borbu za finale sa zagrebačkim Dinamom, koje se igra u subotu.

Može se reći da je tim iz Podgorice bio prvi koji je pošteno namučio favorizovane Beograđane. Izabranici Sava Rogošića Zvezdu su iznenadili iz njenog možda i najjačeg oružja – prekida. Iako u svojim redovima imaju gorostasa Milunovića, crnveno-beli nisu uspeli da sačuvaju svoju mrežu u 24. minutu, kada se na ivici peterca Beograđana odlično snašao Vukčević i pronašao put do mreže Đekića.

Ipak, Zvezda je ekspresno reagovala. Krenuli su izabranici Ognjena Koromana svim silama napred I to im se vrlo brzo vratilo. Rakić se odlično snašao u golmanskom prostoru Pogroričana, nadvisio sve rivale, I poslao neodbranjiv udarac u mrežu Nikčevića.

U nastavku meča i jedan i drugi tim su krenuli prilično ofanzivno. U samo par minuta viđena je po jedna ozbiljna prilika sa obe strane, pa je Koroman naredio opreznost svojim pulenima, koje je i bod vodio dalje. Zvezda je od tog trenutka zaigrala znatno zrelije preuzela kontrolu igre i to joj se vrlo brzo isplatilo, preko Kovača koji je u 47. minutu postavio konačan rezultat ove utakmice.

Kovač i Mihajlović su tokom meča imali nekoliko veoma kreativnih završnih pasova, a upravo posle sjajnog prodora i dodavanja Mihajlovića crveno-beli su i stigli do pobedonosnog pogotka.

TURNIR PRIJATELJSTVA - 3. KOLO:

GRUPA A:

DINAMO ZAGREB - SUTJESKA 1:0 (0:0)
/Knežević 47/

OFK BEOGRAD - SLOBODA TUZLA 0:3 (0:2)
/Bećirović 8, 48, Kasumović 38/

TABELADinamo Zagreb 9, Sloboda Tuzla 6, OFK Beograd 3, Sutjeska 0 bodova.

GRUPA B:

VELEŽ - OSIJEK 0:6 (0:4)
/Ivić 9, Dubravac 24, Druško 35, Marić 39, Crnčan 49,55/

BUDUĆNOST - CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:1)
/Vukčević 24 - Rakić 26, Kovač 47/

TABELACrvena zvezda 9, Osijek 4, Budućnost 4, Velež 0.

/Hadžić 25 - Kačavenda 32 penal, Zličić 36, 57, Živković/

TABELA: Vojvodina 7, Rijeka 7, Sraajevo 3, Napredak 0.

(FOTO: turnirprijateljstva.com)

turnir prijateljstva bijeljinaTurnir prijateljstvaOgnjen KoromanKK Crvena zvezda kadetiFK Crvena zvezda