"Trenutak odluke"

Poslednji napad, poslednja šansa i - gol! Samedov u 90+4. minutu rasplakao stadion Zvezda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.05.15. | 17:11

Lokomotiva bila na pragu poraza u Permu, ali je prekinula niz od tri meča bez primljenog gola (1:1), Pejčinović starter, Škuletić igrao 13, a Jovilić 15 minuta

Trenutak odlukePosle pola godine proradio je Aleksandar Samedov! Čekao je Miodrag Grof Božović šest meseci da proradi jedan od najboljih fudbalera moskovske Lokomotive, gledao još jednom porazu u oči, nervozno šetao kraj aut linije, a onda ga je reprezenativac Rusije spasao neuspeha na mestu gde je najavio značajnu trenersku karijeru. Na stadionu Zvezda u Permu, gosti su osvojili bod tek u četvrtom minutu nadoknade vremena i tako upropastili već viđeno slavlje Amkara - 1:1.

Favorizovani gosti su u većem delu meča bili inferiorni, dugo im ništa nije polazilo za nogom, kolko su bili sterilni najbolje svedoči podatak da je u prvom delu najbolju šansu za gol imao srpski štoper Nemanja Pejčinović (igrao 90 minuta), neprecizan je dva puta u nastavku bio Samedov, ali je upravo krilni vezista doslovce u poslednjem napadu iskoristio neodlučnost domaće odbrane i savladao Romana Gerusa. Bio je to prvi pogodak fudbalera Lokomotive posle tri vezana meča na kojima nisu uspeli da zatresu mrežu protivnika.

Panenka PeevaA činilo se da će stadion Zvezda opravdati epitet neosvojive tvrđave koji je stekao tokom poslednjih mesec dana. Na njemu su padali moskovski velikani - šampionski sastav CSKA (1:0), potom Dinamo (2:0), a pre Lokomotive potučen je i sastav Tereka iz Groznog (2:1). I taman kad se činilo da će pogodak panenkom bugarskog veziste Gregorija Peeva biti dovoljan da Amkar pobegne iz opasne zone i izbije na 12. mesto na tabeli, iz ničega se pojavio Samedov i hladnokrvno reagovao u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Bivši napadač Partizana Petar Škuletić igrao je poslednjih 13 minuta, dok je u ekipi Amkara nekadašnji vezista Borca Branko Jovičić proveo na terenu poslednjih četvrt sata.