"Rojston Drente"

Proradila levica za koju je Real imao velike planove, bomba Rojstona Drentea ipak u senci akrobatskog gola Bojea (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 20.02.15. | 20:51

Fudbaler iz Gane gužvu u kaznenom rešio makazicama, Erdžijes za jedno poluvreme završio sa Konjom

Rojston DrenteTrebalo je da bude velika zvezda Real Madrida, ali Rojston Drente je ipak postao samo jedan u nizu igrača kojeg je Santjago Bernabeu progutao, ipak Holanđanin sa vremena na vreme prikaže dozu talenta zbog kojeg je i obukao beli dres, a to je uradio i na meču svog novog kluba Erdžijesa protiv Konje – 3:0.

Loše je krenulo po domaću ekipu pošto Ates u trećem minutu nije iskoristio penal, navijači su čekali još 16 minuta do prvog gola, ali je pogodak Džona Bojea bio i te kako vredan čekanja pošto je igrač iz Gane makazicama u velikoj gužvi zatresao mrežu.

Zatim je proradio i Rojston Riki Drente, onako kako je trebalo da igra u Primeri zaigrao je u turskom prvenstvu i poput buldoga oteo loptu rivalu na sredini terena, stuštio se ka golu i sa 20 metara nas podsetio kakvu levu nogu ima.

Erdžijes je završio posao već u 34. minutu kada je Bjorn Vleminks sa bele tačke postavio konačan rezultat.