"Arango"

Proradila najbolja levica u svetu fudbala: Huan Arango majstorijom naterao Meksikance da mu kliču ime (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 15.02.15. | 13:20

Sjajan slobodan udarac bivšeg veziste Borusije iz Menhengladbaha

ArangoZa njega je Lusijan Favr tvrdio da je najbolji levonogi fudbaler sveta, golmani u Bundesligi jedva su čekali da mu vide leđa, a kad je posle posle pet godina napustio Borusiju iz Menhengladbaha i otisnuo se u Meksiko, postalo je jasno da će Huan Arango uveseljavati navijače u ovoj srednjoameričkoj državi. Bio je i jesenas strah i trepet za čuvare mreža, a ono što je uradio u poslednjem kolu Klausure podiglo je publiku na noge.

Vremešni reprezenattivac Venecuele (34 godine) postigao je dva gola u pobedi Tihuane nad Pumasom (3:0), a posebno je zadivio navijače potezom  iz 21. minuta. Izveo je slobodan udarac koji spada u kategoriju perfektnih. Udaljenost više od 30 metara, tehnički doteran šut i pogodak u ćošak.

Uživajte...

Arango je majstor prekida, pa je logično što izvodi i jedanaesterce. Tako je u 79. minutu iskoristio najstrožu kaznu i osigurao tri boda Tihuani, koja se posle šest kola prvenstva Meksika nalazi na čelu tabele, zahvaljujući učinku od četiri pobede i dva remija.

Podsetite se kako je Huan Arango ispaljivao dalekometne hice u Bundeligi.