""
""

Prosinečki i Kajzeri sve dalje od Evrope, Sivas im otkinuo dva boda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.04.13. | 18:09

Ekipa bivšeg trenera Crvene zvezde vodila sa 1:0, ali je primila gol koji je gostima doneo remi

Kajzeri koji sa klupe predvodi Robert Prosinečki je napravio korak unazad u borbi za plasman u Ligu Evrope. Ili bolje rečeno dva koraka, budući da im je Sivas otkinuo dva boda današnjim remijem od 1:1. Kajzeri je bio na pragu pobede, ali je Sivas koji se bori za opstanak uspeo da ispuni misiju i ostane neporažen u Anadoliji.

Tim Roberta Prosinečkog je poveo u 35. minutu kada je Klejton lepo proigrao Pabla Mučea, a argentinski vezista bio nepogrešiv u duelu sa golmanom gostiju Milanom Borjanom. Samo dva minuta kasnije, Kajzeri je imao sjajnu šansu da duplira prednost, ali je Borjan krajnjim naporima sprečio šut Boboa da završi u mreži.

Sivas je u nastavku krenuo na sve ili ništa i došao do izjednačujućeg pogotka. Iskusni vezista Mehmet Naš je fenomenalnim udarcem sa nekih davdesetak metara postigao prelep gol.

Do kraja meča, obe ekipe su imale po jednu dobru priliku. Prvo Bobo za domaće, a onda i Grošicki za goste kada je u 85. minutu opasno pripretio iz slobodnog udarca.

Kajzeri ostaje na šestom mestu, ali četiri kola pre kraja, šanse da se domognu Evrope su im sve manje…