"Slavlje Nišlija"

Prvenac Nišlija u Milanovcu: Metalac promašio penal pa skliznuo u ambis

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.08.15. | 20:50

Odbrana golmana Radničkog Aleksandra Jovanovića ulila je eneriju u tim Milana Rastavca

Slavlje Nišlija

Četa Milana Rastavca je krenula u juriš! Radnički je u Gornjem Milanovcu savladao Metalac sa 2:0 i posle nekoliko odličnih partija upisao prvenac na gostovanjima. Mada bi ovaj put morao da se zahvali i protivniku.

Ključni trenutak utakmice se naime dogodio u 51. minutu kada je golman Nišlija Aleksandar Jovanović pročitao nameru Dejana Đenića i njegov udarac sa bele tačke skrenuo u korner. I kao da je time poručio saigračima: “Sve je u redu, samo vi dajte gol“.

Oni su ga momentalno poslušali i samo minut kasnije otvoroili meč. Iskusni Miloš Trifunović je na ivici peterca povratnom loštom pronašao Antona Zemljhanuhina, a Kirgistanac Nišlija je rutinski matirao Nemanju Belića za 1:0. Maltene preslikana akcija i u 67. minutu kada je Radnički osigurao selidbu bodova na Čair. I ponovo Trifunović u ulozi pakera, s tim da ja strelac bio Marko Tomić.

Nije ni toliko bitno. Najbitnije je da je Radnički tako stigao do nedostižne prednosti. Metalcu nije pomoglo ni isključenje Nemanje Lakić-Pešića u 71. minutu. Videli smo to već ko zna koliko put – ekipi Milana Rastavca nije nimalo lako dati gol. Radnički je inače meč završio sa devetoricom na terenu pošto je kapiten Aleksandar Jovanović – ne golman – povređen pošto je trener obavio sve tri izmene. Bilo je već kasno tada.