PSV može i ovako: Penal, dva autogola i petarda je upaljena (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 31.03.18. | 22:05

Filipsovsi sigurnim korakom idu ka novoj tituli

PSV nastavlja da krči put ka tituli, a nova žrtva bila je NAC Breda. Filipsovci su na svom terenu torpedovali rivala sa 5:1 u utakmici 29. kola Eredivizije i stekli 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Ajaks barem do nedelje.

Imao je PSV i dosta sreće, pošto je Breda dva puta zatresla sopstvenu mrežu, ali na to je bila i primorana ofanzivnom igrom protivnika.

Filipsovci su poveli u 37. minutu golom Marka van Ginkela iz penala. A onda je na scenu stupio Umar Sadik. Najpre je u 59. minutu dao autogol, a šest minuta kasnije pogodio je i na pravu stranu.

Ipak, u 76. minutu kapiten Luk de Jong je povisio na 3:1, pet minuta kasnije Karol Mec je dao i drugi autogol Brede. Konačan rezultat postavio je Gaston Pereiro u 84. minutu.

HOLANDIJA 1 - 29. KOLO:

Vitese - Roda 0:3 (0:1)