Puko bosanski lonac: Od Mundijala Zmajevi ne znaju za sebe, Izrael ih ponizio u Haifi!

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.11.14. | 22:42

Šta se dešava sa ekipom Safeta Sušića?!

Detalj sa utakmice

Na Mundijalu u Brazilu reprezentacija Bosne i Hercegovine vodila je ravnopravnu borbu za drugu fazu s Argentinom, Nigerijom i Iranom, dok u kvalifikacijama za EURO 2016 tim Safeta Sušića nije ni bleda senka one mašine koja je mlela prošle godine! Posle poraza od Kipra, te remija sa Velsom i Belgijom, Zmajevi su poniženi u Haifi od Izraela i tako praktično sami sebi žestoko otežali posao da se nađu na narednom Evropskom prvenstvu - 3:0.

Doduše, Bosna i Hercegovina je meč u Izraelu odigrala bez povređenih asova poput Edina Džeka i Vedada Ibiševića, dok su susret propustili i Tino Sven Sušić i Avdija Vrsajević. Bez klasičnog špica na raspolaganju, selektor Sušić je u sam napad gurnuo vezistu Hajrovića, što nije donelo željeni rezultat. Gosti su bili ravnopravan protivnik samo tokom prvih 25 minuta utakmice, a onda je gas lagano dodavao tim Elija Gutmana

Držala se odbrana Bosne i Hercegovine sve do 36. minuta, u međuvremenu je Lulić uspeo da ispusti priliku koju je teže bilo promašitit, a onda je greška Spahića došla kao „kec na deset"... Vermut je kaznio nesmotrenost protivničke defanzivne linije i savladao Asmira Begovića za zasluženih 1:0.

Od trenutka kada je viđen prvi pogodak, u redovima gostiju nastao je potpuni raspad sistema. To su igrači Izrela momentalno iskoristili i na veliki odmor otišli sa dva gola prednosti - Damari je prošao iz Šunjićevih leđa, izbegao ofsajd, izašao sam pred Begovića i zatresao njegovu mrežu.

Da situacija bude još gora, Šunjić je na startu drugog poluvremena zaradio direktan crveni karton posle starta nad Damarijem, koji je bio sam ispred gola rivala. Desetkovani gosti uspeli su da se drže još nekih dvadesetak minuta, a onda je konačni udarac zadao Zahavi, na asistenciju Damarija

Izrael iz tri odigrana kola ima maksimalnih devet bodova, dok Bosna i Hercegovina posle četiri utakmice nosi samo dva boda...

Bosna i HercegovinaEvropaIzraelKvalifikacije za EURO 2016reprezentativni fudbalSafet Sušić