Radnički zgazio Vojvodinu, Babić upalio petardu

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.05.18. | 20:02

Čukarički slavio protiv Voždovca

Kakav dan za Nišlije! Radnički je na svom terenu pregazio novosadsku Vojvodinu sa 5:0 u utakmici petog kola plej-ofa Superlige i nastavio borbu za treće mesto i plasman u Evropu.

Bio je to drugi meč zaredom u kojem su Nišlije upisale ubedljivu pobedu bez primljenog pogotka.

Ali, danas su im na Čairu gosti pomogli da krenu u kanonadu. Naime jedini pogodak u prvom poluvremenu dao je Ranko Veselinović koji je u devetom minutu zatresao sopstvenu mrežu.

A u nastavku utakmice se Radnički baš raspucao. Dva pogotka dao je Siniša Babić, bivši fudbaler Vojvodine. On je protivničku mrežu zatresao u 52. i 75. minutu. Milan Pavkov bio je precizan iz penala u 56. minutu, a u strelce se upisao i Slaviša Stojanović u 66. minutu.

Šanse za osvajanje trećeg mesta sačuvao je i Čukarički koji je na svom stadionu pobedio Voždovac sa 2:1. Zanimljivo, sva tri gola pala su u prvom poluvremenu.

Brđani su poveli u 19. minutu golom Samjuela Ovusua, a izjednačio je Borko Duronjić pet minuta pre kraja prvog poluvremena. Ipak, već u 42. minutu Nikola Drinčića je doneo novu prednost i, ispostaviće se, pobedu Čukaričkom.