""

Rafa, nije ti ovo Čempionšip... Hadersfild 100 odsto! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.08.17. | 16:24

Bajkovit start sezone za Terijere

Prošle sezone je Njukasl protutnjao kroz Čempionšip i ekspresno obezbedio povratak u Premijer ligu, dok je Hadersfild kroz igrene uši, plej-of i penal lutriju uspeo da izbori promociju u najjače takmičenje na Ostrvu.

Međutim, u Premijer ligi stvari funkcionišu drugačije. Posle dva kola, Haderfsild je uz rame Mančester Junajtedu  VBA sa maksimalnim učinkom od dve pobede, dok je Njukasl zabeležio i drugi poraz. Posle premijerne pobede nad Kristal Palasom u gostima, Terijeri su danas oduševili svoje navijače i doneli pobedu koja se u Jorkširu čekala 45 godina. Njukasl je savladan 1:0 za bajkovit start Hadersfilda u Premijer ligi.

Zaslužna pobeda Vagnerovog tima. Hadersfild je dominirao u prvom poluvremenu, a Njukasl je greškama poklanjao šanse domaćim fudbalerima. Ipak, u prvih 45 minuta nije iskorišćena nijedna od njih. Ali tek što je poečlo drugo poluvreme, usledila je konačna presuda.

Aron Moj je odigrao dupli pas sa Kačungom, zakoračio u kazneni prostor gostiju i postigao prelep gol udarcem u suprotan ugao. Bio je to odlučujući potez meča. Njukasl je dodao gas u nastavku, jurio izjednačenje, počeo da stavra šanse, ali je bilo kasno...