"Santi Mina"

Rajo nagazio na Minu: Seltino čudo od deteta postiglo četiri gola iz četiri šuta, Nolito oborio rekord (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.04.15. | 23:48

Madriđani poveli posle 22 sekunde, ali je onda proradio Seltin magični trio - 6:1

Santi MinaKada postignete pogodak u 22. sekundi utakmice, to može da ima dvojake efekte. Može da vam se desi da do kraja pregazite protivnika koji ne zna šta ga je snašlo, ili da se potpuno opustite i da vam se to obije o glavu. Tako nešto je na svojoj koži osetio Rajo Valjekano, koji je preko gorostasnog Manuča Gonsalveša poveo u prvom minutu, ali je njegov tim do poluvremena gubio sa 4:1, da bi na kraju doživeo pravu katastrofu – 6:1. Momak koji je obeležio 31. kolo španske Primere je Santijago Mina, tinejdžer od 19 godina, koji je iz svega četiri šuta postigao četiri pogotka.

Mina je Seltino dete, koje je ove sezone dobilo priliku da bude starter na svega šest utakmica. Šestu je i iskoristilo.

Iako je Rajo tim Manučovim pogotkom postao (zajedno sa Realom) najbolji tim kada su u pitanju golovi glavom u gostima ove sezone u Primeri, domaća ekipa je odigrala gotovo savršen meč. Veliki preokret je započeo Hoakin Larivej i to protiv svog bivšeg kluba. Nije se radovao.

A onda je svojih pet minuta slave dobio i mladi Santi Mina. Na drugu asistenciju Dijega Nolita na meču je postigao prvi gol ove sezone, da bi do 56. minuta dao još tri. Ukupno je šutnuo na gol četiri puta. Fantastičan učinak.

Zanimljivo je da nije samo on imao svoje veče, već je i Nolito oborio ovosezonski rekord Primere po broju asistencija na jednoj utakmici. Ostvario ih je čak tri.

U derbiju začelja, Almerija je deklasirala već načetu Granadu, koja sve više tone, i verovatno će se pridružiti Kordobi u Segundi. Dva pogotka je postigao Tomas Teje, jedan je delo Havijera Espinoze.