""
""

Raspad sistema! Barsa više ne zna gde bije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.04.16. | 22:20

Uzalud je bio i Mesijev 500. gol u karijeri, Valensija je trijumfovala na Nou Kampu

Barselona je ne u kanalu, već u bunaru! Prvak Španije doživeo je novi nokaut, na Nou Kampu je izgubio od Valensije sa 2:1 u derbiju 32. kola Primere i sada je trka za šampionski tron potpuno otvorena.

Kako Barselona igra u poslednje vreme, svakako će biti autsajder u odnosu na glavne rivale iz Madrida, Atletika i Reala.

Igra Barselone potpuno se raspala, ovo je katalonskom gigantu bio treći uzastopni poraz i jasno je da Luis Enrike više nema nikakvu kontrolu nad onima što se dešava sa ekipom i oko nje.

Klub sa Nou Kampa poslednji put izgubio je tri puta zaredom pre ravno 13 godina.

Barselona je večeras uspela da izgubi i to sasvim zasluženo od ekipe koju je 3. februara ove godine na istom ovom stadionu odučila od fudbala i slavila sa 7:0 u utakmici Kupa kralja.

U odnosu na taj period deluje da su igrači Barselone zaboravili da igraju fudbal, a večeras im je, definitivno, nedostajalo i malo sreće. Doduše, to mora i da se zasluži.

A večeras je Valensije bila znantno, znatno hrabrija. Igrao se 26. minut kada je Ivan Rakitić postigao autogol tako što je posle jednog centaršuta zakačio loptu, promenio joj pravac i poslao u mrežu.

Već to je bio jasan signal svima na stadionu da ni ovo veće neće pamtiti po dobrom. Signal svima, osim možda Enrikeu. A kada je Santi Mina u prvom minutu sudijske nadoknade povisio na 2:0 u kontranapadu jeza je zavladala gigantskim zdanjem Nou Kampa.

Napadala je Barselona u nastavku utakmice, silne šanse promašio je Nejmar, Luis Suarez se“milion“ puta našao u ofsajdu, a na kraju nije domaćinu pomogao ni 500. gol Lionela Mesija u karijeri.

Sa druge strane, verovatno je malo ko osim igrača Valensije očekivao da će do bodova spasa u borbi za opstanak pronaći baš na stadionu Barselone gde su poslednji put slavili 1. februara 2014. godine.

Do kraja takmičenja u Primeri ostalo je još pet kola, Barselona i Atletiko dele prvo mesto sa po 76 bodova, a jedan manje ima Real.