""
""

Ratnici nisu imali oružje za namrštene Pelikane, Stefan Nastić sve bolji! Set Kari je spreman za veliku scenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 19.07.15. | 08:40

Novosadski centar može biti zadovoljan igrom u novom klubu, mlađi brat Stefa Karija briljirao

U noći između subote i nedelje samo jedan srpski igrač imao je priliku da odigra utakmicu u NBA Letnjoj ligi. Bio je to novosadski centar Stefan Nastić, koji se ekspresno uklapa u koncepciju igre Golden Stejta, posle dolaska iz San Antonija.

Doskorašnji student koledža Stenford još jednom je zaigrao u prvoj postavi, ali su Nju Orleans Pelikansi na kraju bili bolji - 100:91 (16:24, 29:22, 23:18, 32:27).

Nastić je na terenu proveo 14 minuta i za to vreme ubacio je sedam poena (3/6 iz igre), a na to je dodao i šest skokova i jednu blokadu. U timu Ratnika najefikasniji je bio je Dominik Saton, koji je meč završio sa 23 poena (9/13 iz igre), sedam skokova, dve asistencije, ali i četiri izgubljene lopte.

Pelikani su, sa druge strane, imali dvojicu igrača sa 20 ili više poena – bili su to Set Kari sa 24 poena, sedam skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte i Viktor Rud sa 22 poena, pet skokova i jednom blokadom.

Interesantno, Nju Orleans još ne zna za poraz u Letnjoj ligi (5:0), dok je ovo bio treći poraz za Golden Stejt.