"Detalji sa turskog derbija"

Rezultat nije bitan, turski derbi je imao sve: Kontroverze, koreografiju, prečke, stative, filmske parade, cveće, zdravo rivalstvo... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.03.15. | 20:01

Demirelova odbrane najimpresivniji momenat, ali je Kajt pobrao slavu, Emenikeu muškarci oteli poklone za 8. mart

Detalji sa turskog derbijaČak i da Dirk Kajt nije doneo pobedu Fenerbahčeu u finišu velikog turskog derbija - 1:0 (0:0) - i da se meč sa Galatasarajem završio bez golova nijedan ljubitelj fudbala ne bi mogao da se žali jer je meč istanbulskih rivala imao sve što je trebalo da ima, a i bonuse.

Na početku, kao što je i bilo očekivano, navijači Fenera su okitili stadion kako dolikuje fešti kakva je duel Kanarinaca i Lavova, a igrač gostujuće ekipe Sabri Sarioglu je pokazao da derbi nije toliko zatrovan koliko se priča, te je svoju jaknu pozajmio dečaku u dresu velikog rivala.

Svoj šou pre početka meča imao je i Emanuel Emenike te je spremio ruže za navijačice zbog 8. marta, ali su muškarci ipak prigrabili cveće.

Galata je imala sjajnu priliku još u 10. minutu preko Buraka Jilmaza, ali napadač nije uspeo da lobuje Fernanda Musleru.

Derbi kao derbi nije mogao da prođe bez kontroverzi te će navijači Fenera sigurno gunđati što Hakan Balta nije dobio crveni, a ne žuti karton zbog starta nad Emenikeom krajem prvog poluvremena.

Iako je pobedu doneo Holanđanin, Volkan Demirel ne bi smeo da ostane neopevan heroj pošto je sačuvao svoju mrežu filmskom paradom, kada su svi navijači već videli loptu u golu.

Svako sanja da bude heroj u ovako bitnom meču, te i svaki promašaj duplo boli, a Musa Sou je morao da za manje od minut pretrpi dva udarca pošto ga je jednom stativa zaustavila na putu do herojstva, drugi put centimetarska nepreciznost.

Deluje da bi Fener i te kako imao razloga da se buni da nije slavio na kraju, pošto je Oldžan Adin srušio rivala tik ispred kaznenog. A pritom domaćini nisu imali ni sreću pošto je Emre Belezoglu pogodio prečku iz slobodnjaka, Muslera ostao ukopan, a Kajt nije dobro reagovao.

To mu se vratilo u 81. minutu kada je napravio tursko prvesntvo hiperzanimljivim, ali opet ni njegov gol ne bi bio značajan da nije bilo Demirela da nekoliko trenutaka kasnije zaustavi Jasina Oztekina u kaznenom. Definitivno heroj derbija.

Istanbulski derbi definitivno zaslužuje crveno slovo u fudbalskom kalendaru.