"Artjoms Rudnevs"

Rudnevs majstorskom bombom doneo trijumf Hamburgeru (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.03.13. | 19:23

Crveni šortsevi u poslednjem meču 25. kola Bundeslige stigli do tri boda spektakularnim golom Letonca u 50. minutu - 1:0

Artjoms RudnevsFudbaleri Hamburgera nisu dozvolili iznenađenje u poslednjem meču 25. kola Bundeslige, pošto su kao gosti savladali posrnuli Štutgart sa 1:0.

Jedini gol na utakmici postignut je u 50. minutu utakmice, ali, verujte nam, vredeo je kao tri, a strelac je bio Artjoms Rudnevs.Posle izvedenog auta sa desne strane terena desni bek gostiju Dijkmajer je uputio odličan centaršut, a u šesnaestercu domaćina se odlično snašao Rudnevs, koji je spektakularnim volej udarcem umalo probušio mrežu!

Srpski internacionalci Gojko Kačar i Slobodan Rajković bili su u protokolu za meč, ali je samo bivši defanzivac PSV, Tventea i Vitesea bio u igri, i to poslednjih pola sata, pošto je u 64. minutu zamenio Heika Vestermana, koji je posle jednog duela sa Martinom Harnikom zadobio težak udarac u glavu, i morao da napusti igru.

Hamburger sada dolazi na šesto mesto na tabeli sa 38 bodova, dok je Štutgart u nezavidnoj poziciji, s obzirom da se nalazi vrlo blizu opasne zone.

Nešto ranije Hanover i Frankfurt odigrali su meč bez golova.