"Slavlje Đavola u Derbiju"

Runi Ekspres pogurao Junajted u peto kolo FA kupa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 29.01.16. | 22:45

Premijerligaš savladao kao gost Derbi sa 3:1 u uvodnom meču ove runde najstarijeg takmičenja

Slavlje Đavola u Derbiju

Možda se u Premijer ligi fudbaleri Mančester Juanajteda muče sa sve menadžerom Lujem van Galom, ali im zato u FA kupu ide sasvim solidno. Nakon trećeligaša Šefild Junajteda u prethodnoj rundi, u ovoj je večeras pao Derbi, jedna od najboljih ekipa u Čempionšipu, koja je poražena na svom prepunom Prajd Parku sa 1:3 (1:1).

Vejn Runi bio je čovek koji je pokrenuo Crvene đavole, a njegov sjajan gol već u 16. minutu odškrinuo je Junajtedu vrata velikog uspeha. Kao u najboljim danima mladosti Rundža je prihvatio loptu na nekih 17 metara, naciljao i pogodio maestralno ćošak gola Skota Karsona za vođstvo gostiju.

Ali, žilavi domaćin se nije predao. Ekipa Pola Klementa koja je visokoplasirana među drugoligašima, bila je ravnopravan rival tokom prvog dela, a u 37. minutu, nakon sjajne akcije i maestralne asistencije Krisa Martina, vezista Džek Torn je prelepim udarcem matirao De Heu i izjednačio na 1:1.

Bio je to trenutak kada je eksplodirala domaća publika, a Derbi pomislio da može do iznenađenja. Ipak, u nastavku meča stvari su došle na svoje mesto. Junajted je zaigrao sigurnije, bio je mnogo bolji, a napadi Ovnova tek na momente opasni.

Nakon nekoliko pokušaja i velikog promašaja Huana Mate, u 65. minutu posle lepe akcije Dejli Blind je pogodio za 2:1. Bio je to prelomni trenutak ovog meča, Derbi nije mogao da se vrati, a tačku na trijumf gostiju i plasman u petu rundu FA kupa (osminu finala) stavio je upravo španski reprezentativac pogotkom u 83. minutu za konačnih 3:1.