""
""

RUUUNI! Vredelo je čekati takvu golčinu! Arsenal kaznio Mitrove i Njukaslove zicere, Vardi i Mahrez više nisu miljenici sreće (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sub. 02.01.16. | 17:55

Fantastičnim golom engelskog napadača, Mančester Junajted je konačno prekinuo crnu seriju, a Luj van Gal se spasao momentalnog otkaza

Samo jedan gol u prvom poluvremenu na šest utakmica i umesto premijerligaškog novogodišnjeg ludila - novogodišnji mamurluk. Ali stvari su se promenile u drugih 45 minuta, mreže su počele da se tresu širom Engleske, pa su se premijerligaši ipak izvukli i pružili užitak subotnjeg popodneva.

Arsenalova pobeda, fenomenalan pobedonosni gol Vejna Runija i preteško breme favorita na Lesterovim leđima su obeležili čuveni popodnevni termin subotom.

Arsenal ostaje na čelu posle minimalne pobede nad Njukaslom. Pobeđuje u onim utakmicama u kojima se kuje titula i u kojima je ranije rasipao bodove. Njukasl je bio bolji rival u prvih sat vremena na Emiratima, ali su se ispromašivali Perez, Vajnaldum i srpski napadač Aleksandar Mitrović koji je sa četiri metra poslao loptu nebu pod oblake iz stopostotne priluke. Kazna je stigla u 72. minutu. Olivije Žiru je nadskočio ove sezone katastrofalnog Koloćinija i prebacio odbranu Svraka, a Loran Koščelni bio na pravom mestu da loptu sprovede u mrežu za oduševljenje na Emiratima i petu pobedu Tobdžija na poslednjih šest mečeva. Venger je izgleda pronašao čarobnu formulu…

Konačno su se radovali Old Traford i napaćeni navijači Mančester Junajteda. Luj van Gal je u jednom trenutku utakmice sa Svonsijem praktično bio smenjen trener jer je sve najavljivalo novi frustrirajući kiks njegovog tima, ali je Vejn Runi pronašao davno izgubljenu magiju i doneo Crvenim đavolima trijumf koji se čekao od 21. novembra - 2:1.

Svonsi je odolevao u prvom poluvremenu, ali je centaršut raspoloženog Janga početkom drugog poluvremena pronašao Marsijala koji takvu šansu nije proipsutio. Runi je bio “kratak”, ali je Marsijalu lopta baš legla na glavu i Junajted je poveo. Na sličan način je Svonsi izjednačio. Pasivni Darmijan je pustio centaršut, a Sigurdson majstorskim udarcem glavom izazvao muk na Teatru snova. U tom trenutku nije bilo navijača Junajteda koji nije poželeo da Van Gal odmah napusti klupu slavnog kluba. I to bi se verovatno i desilo odmah posle utakmice da Vejn Runi nije pokazao kakvu magiju ima u kopačkama. Kritikovani as Junajteda je postigao prvi gol posle dva i po meseca. Ali kakav gol! Fenomenalnom štiklom posle prodora Marsijala je bacio Svonsi na kolena, razgalio Old Traford, skinuo tonu pritiska sa svojih leđa i sačuvao posao Luju van Galu.

A breme favorita sve teže podnosi Lester. Najprijatnije iznenađenje Premijer lige polako gubi dah. Posle boda protiv Sitija, Ranijerijev tim je propustio zicer na svom terenu protiv Bornmuta - 0:0. Iako daleko bolji i konkretniji rival, Lester je morao da se zadovolji remijem. Ovoga puta je sreća okrenula leđa super-tandemu Vardi - Mahrez. Engleski napadač je u prvom poluvremenu pogodio stativu, a u 58. minutu iznudio penal i crveni karton Sajmona. Mahrez je ove sezone bio nepogrešiv sa bele tačke, ali danas ga je Boruc pročitao i skinuo mu penal za veliki bod Bornmuta i gorko žaljenje publike na King Pauer stadionu. Imao je Mahrez sjajnu priliku i u finišu meča, ali danas nije bio njegov dan…

Kad neće - onda baš neće! Nesrećna Aston Vila je poražena i od Sanderlenda i prilično je jasno da joj sledi selidba u Čempionšip. Sanderlend je posle pet vezanih poraza skinuo skalp fenjerašu sa Vila Parka (3:1) i približio se ostalim konkurencima u borbi za opstanak. Ima čak sedam bodova više od današnjeg rivala kojem je današnji poraz verovatno i zapečatio premijerligašku sudbinu. Vila je bila bolja u prvom poluvremenu, ali je Majka Ričards postigao autogol za radost Crnih mačaka posle udarca Van Anholta. Vila je uspela da izejdnači kada je Hil golom krunisao majstorski prodor Traorea, ali je potom Dežrmejn Defo sa dva gola najavio da bi opet mogao da bude spasilas Sanderlendove sezone.

Sanderlend slavi Defoa, a navijači VBA kliču Džoniju Evansu koji im je golom posle kronera u 92. minutu doneo pobedu od 2:1 nad Stoukom. Pobedu je najavio Sesenjon moćnim udarcem pod prečku gol gostiju, ali je Volters glavom poravnao rezultat u 82. minutu i izgledalo je da će Potersi izvući bod na Hotronsu. Međutim, Evans je izrastao u junaka...

Zlata vrednu pobedu u borbi za opstanak, a drugu vezanu u prvenstvu je upisao Norič koji je minimalcem slavio protiv Sautemptona kojem je ona ubedljiva pobeda nad Arsenalom očigledno bila loš signal da su izašli iz krize. Sveci su poraženi šesti put na poslednjih osam mečeva. Presudio im je lep gol Teteja kojem je prethodio još lepši slalom Ođiđe-Ofoea