Sa Pinto srušio i Gentovu tvrđavu

Vreme čitanja: 1min | ned. 29.04.18. | 22:41

Posle četiri neuspešna gostovanja Standard konačno slavio na stadionu Artevelde

Standard iz Liježa konačno je pobedio na gostovanju u Gentu. Ekipa Rikarda sa Pinta slavila je sa 3:1 u meču šestom kolu plej-ofa. To je bio prvi trijumf Standarda na stadionu Artevelde posle četiri sušna meča.

A do pobede su gosti došli uz dosta sreće i posle preokreta. Jer, Gent je poveo u 43. minutu golom Ranžela Jange i mirisalo je da će se loša tradicija po Standard nastaviti.

Ipak, u nastavku utakmice Sa Pinto je očigledno uspeo da probudi i dodatno motiviše ekipu pa su počeli da grizu za svaku loptu.

U 53. minutu izjednačujući gol dao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Gojko Cimirot. A samo pet minuta kasnije Standard je poveo preko Edmilsona Žuniora.

Mogao je Gent da izjednači šest minuta pre kraja utakmice, ali ukrajinski vezista Roman Jaremčuk nije iskoristio penal. A konačan rezultat postavio je Luis Kavanda u četvrtom minutu nadoknade.