""
""

Sale Janković hita ka Evropi! Ivan Obradović diže - Veselinović zakucava! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.05.15. | 21:53

Mehelen odigrao 2:2 na gostovanju Lokerenu i u revanšu ima zicer za prolaz u finalni plej-of za plasman u Ligu Evrope

Srpska kolonija u Mehelenu sve je bliža izlasku na evropsku scenu! Četa Aleksandra Jankovića u prvoj utakmici finala plej-ofa odigrala je 2:2 na gostovanju Lokerenu, pa sada praktično ima zicer da u revanšu pred svojim navijačima overi prolaz u finalno doigravanje, gde će se sa četvrtoplasiranim timom iz šampionske grupe boriti u novom dvomeču za plasman u Ligu Evrope.

Mehelen je mogao čak i do pobede na ovom gostovanju, dva puta je vodio, ali se Lokeren izvukao i sačuvao nadu da ipak može do ukupnog trijumfa. Sjajnu partiju pružili su naši internacionalci Ivan Obradović i Dalibor Veselinović.

Visoki golgeter postigao je vodeći gol za goste u 11. minutu posle lepog udarca glavom (to je njegov 13 pogodak u sezoni), a na tome može da zahvali upravo svom sunarodniku, koji mu je gotovo idealno centrirao.

Lokeren je do izjednačenja stigao u 34. minutu preko Patosija i to je bio konačan rezultat prvog poluvremena. Mehelen je do drugog vođstva došao u petom minutu nastavka. Strelac je ovog puta bio 24-godišnji napadač Nesens

Možda i najlepši trenutak na utakmici videli smo samo šest minuta kasnije, kada je Kamerunac Ngolok postigao je sjajan pogodak za 2:2. Bio je to i konačan rezultat ovog susreta...

Ekipa Aleksandra Jankovića na ovaj način nastavila je seriju sjajnih rezultata. Ovim je naime 14. meč od januara, a u tom periodu doživeli su samo jedan jedini poraz. Ukoliko Mehelen prođe Lokeren i obezbedi plasman u završni plej-of za Ligu Evrope tamo će ga, prema sadašnjem stanju na tabeli, čekati Standard iz Liježa. Ipak, šanse da se domognu četvrtog mesta i dalje imaju i Kortrijk i Šarlroa, a nije isključeno i da neka od tri prvoplasirane ekipe sklizne u poslednja tri kola...

(foto: Action Images)