""

San Mames je ovo čekao četiri godine: Bilbaov preokret iz snova za toliko željeno slavlje u derbiju Baksije!

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.10.16. | 18:10

Odličan meč u Bilbau i zaslužena pobeda domaćeg tima - 3:2

Konačno pobeda Atletik Bilbaa u derbiju Baskije nad Real Sosijedadom. Posle četiri i po godine posta, odnosno osam prvenstvenih mečeva (četiri pobede Sosijedada i četiri remija) publika na San Mamesu se radovala slavlju domaćeg tima. Za to je bio zaslužan veliki preokret ekipe Ernesta Valverdea, koja nije potonula nakon vodećeg gola gostiju, već je žestoko napala u drugom poluvremenu i zasluženo stigla do velikog trijumfa - 3:2 (0:1).

Gosti nisu mogli da požele bolji početak utakmice. Već nakon odličnog kornera Ćabija Prijeta, u petercu Bilbaa najbolje se snašao David Zurutuza i doveo sastav Eusebija Sakristana u vođstvo. Navijači Atletika su već tada verovatno pomislili da ih čeka novo neslavno izdanje njihovog tima u derbiju Baskije, ali je bilo drugačije.

Muniain je u 51. minutu izjednačio na 1:1, da bi devet minuta kasnije iskusni Aduric na majstorski način kaznio konfuziju Sosijedadove odbrane. Fatalan udarac gostujućem timu zadao je Injaki Vilijams posle novog loše postavljanja odbrane Sosijedada, a za polovinu gola bio je zaslužan iskusni Aduric.

Da ipak ne bude sve potpuno lako za Valverdeov tim u finišu utakmice pobrinuo se Inigo Martinez, koji je u 83. minutu vratio Sosijedad u igru i omogućio mu da u samoj završnici pokuša da dođe do vrednog boda, ali se domaćin ipak odbranio.