Šaves ispustio senzaciju, Sportingu poklon penal za pobedu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.11.18. | 23:01

Evrogol Niltinja u 81. minutu zakomplikovao posao domaćinu, ali je ubrzo razrešena dilema iz krajnje diskutabilno dosuđenog jedanaesterca - 2:1

Sporting bez Basa Dosta nije isti tim, to je definitivno svima jasno. Iskusni Holanđanin postigao je dva gola u večerašnjem slavlju svog tima nad Šavesom, pa su se lisabonski Lavovi probili na drugo mesto sa dva boda zaostatka za vodećim Portom - 2:1 (1:0).

Ipak, prilično je diskutabilan način na koji su lisabonski Lavovi stigli do slavlja, pošto im je sudija Martins u 85. minutu praktično poklonio penal, koji je Dost pretvorio u pobedonosni pogodak. Vilijam je tom prilikom držao jednu ruku oko struka visokog Holanđanina, posle čega je glavni arbitar meča dosudio najstrožu kaznu i tako pomalo iznenadio i samog Dosta, što se može videti na snimku.

Sporting je poveo na vreme, Dost je u 23. minutu iskoristio odličan centaršut Akunje, pa je delovalo da će domaćin rutinski do slavlja, a posebno što je Šaves u 71. minutu ostao i bez neopreznog Bruna Galja. Ipak, deset minuta kasnije Brazilac Niltinjo je postigao spektakularan prvenac u dresu Šavesa i tako u potpunosti zakomplikovao posao za domaći tim. Ipak, samo tri minuta kasnije razrešena je svaka dilema.

PORTUGALIJA 1 - 10. KOLO

Moreirense - Portimonense 2:0 (1:0)