""

Simeoneov uragan protutnjao Kanarima: Atletiko je na ovo čekao više od pola veka! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.04.17. | 20:34

Tri gola u prvih 20 minuta postigli su gosti iz Madrida

Atletiko je poludeo! Jorgandžije su u gostima demolirale Las Palmas sa 5:0 u 35. kolu Primere i to je najubedljivija prvenstvena pobeda na strani otkako je Dijego Simeone došao za trenera.

Madriđani su upisali još jednu istorijski važnu crticu - prvi put od 1957. godine su dali čak tri gola u prvih 20 minuta neke utakmice.

Biće ovo sjajan vetar u leđima ekipi Atletika pred prvi okršaj sa gradskim rivalom Realom u polufinalu Lige šampiona sledeće sezone.

Od ostatka na sunčanim Kanarskim Ostrvima večeras je odskočio Francuz Kevin Gameiro zbog dva postignuta gola. Prvi je došao u drugom minutu, posle asistencije Saula Nigeza, a drugi u 18, kad mu je asistirao Gaitan.

Nigez je još jednu dobru partiju nadogradio pogotkom u 17. minutu, a posle prvog poluvremena bilo je više nego jasno ko će slaviti.

U 65. minutu Kevin Prins Boateng je zaradio drugi žuti karton i isključenje zbog udaranja laktom protivničkog igrača.

Sedam minuta kasnije Tomas Parti iskoristio je dodavanje Anhela Koree i povisio na 4:0, a konačan rezultat postavio je Fernando Tores u prvom minutu sudijske nadoknade. Ovaj put asistenciju je upisao Filipe Luis