"Ins"

Sin Pola Insa rešeta za zahuktali Derbi, veliki kiks Tigrova (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.12.15. | 18:00

Barnli opravdao ulogu favorita protiv Čarltona

InsNa vrhu Čempionšipa jedan tim sve više ugrožava prvu poziciju. Posle ubedljivog trijumfa Mildzbroa nad Brajtonom (0:3), Derbi je uspeo da iskoristi situaciju i pobedom u gostima nad Ispvičom (0:1) dođe na samo dva boda daleko od tima sa Riversajda. Meč je odlučio sin bicšeg fubalera Liverpula Pola Insa, Tom, u 40. minutu svojim sedmim pogotkom u sezoni čime se popeo na 12. mesto strelaca Čempionšipa.

Priliku da se zalepi što više vrhu propustio je Hal. Tigrovi će želeti da što pre zaborave ovo kolo koje će pamtiti po bolnom porazu na gostovanju Roteramu koji je sa ova tri boda došao do boda od bega iz zone ispadanja. Roteram je slavio posle tri vezana poraza i to prilično ubedljivo - 2:0.

Što nije uspeo Hal uspeo je Barnli. Meč protiv davljenika Čarltona bio je jedan od onih koji se mogu podvesti u rubriku "rutinski". Dva gola Arfilda bila su dovoljna da Barnli osigura sigurnu prednost, a potom i hici Greja i Vouksa koji su osiguraoli trijumf domaćeg tima i označili priključak vrhu.

Bolton ima velike finansijske probleme, igrači ne primaju plate, pčekuje se odlazak pojedinaca, između ostalog i Mohameda Kamare, ali je Bolton ipak uspeo da izbori pobedu koja mu pruža kakvu takvu nadu u borbi za opstanak. Gubio je i protiv Fulama, ali ipak pogocima Zaka Kloa u drugom poluvremenu uspeo da dođe do 2:1 i barem ugleda svetlo na kraju tunela. Svetlo mu je ugasio Mekkormak u 85. minutu.