""

Sjajni Nemanja Nedović i Petar Aranitović!

Vreme čitanja: 2min | sre. 10.05.17. | 22:17

Nije čudo što Unikaha nudi bogatstvo Srbinu

Unikaha nudi Nemanji Nedoviću ugovor vredan 800.000 evra po sezoni, a posle večerašnje partije je jasno i zašto žele da Srbina učine jednim od 10 najbolje plaćenih košarkaša u klupskoj istoriji. Nedović je još jednom sjajnom partijom nosio Unikahu do pobede na gostovanju u Mursiji - 95:88.

Ceo meč je bio egal i rezultatski neizvestan, ali je Nedović bio nerešiva enigma za odbranu domaćih i ubacio je 24 poena za 25 minuta na parketu. U završnici kada se lomilo, Srbin je bio sjajan i uz Smita prevaga na strani Unikahine pobede.

Nedović je za dva poena bio nepogrešviv (4/4), trojke je šutirao 3/6, a slobodna bacanja skoro savršenih 7/8. Na sve to je dodao tri asistencije i meč završio sa indeksom korisnosti 29 što ga je učinilo ubedljivo najboljim pojedincem utakmice. Dejan Musli je dodao šest poena, a Džamar Smit 20. Unikaha se ovom pobedom izjednačila sa Barselonom na četvrtom mestu sa utakmicom više i juri prednost domaćeg parketa uoči plej-of završnice.

Valensija je nastavila poteru za Realom i prvim mestom pred plej-of. Finalista Evrokupa je bez većih problema pregazio Estudijantes na gostovanju sa 87:68. Najbolji je bio Dubljević sa 16 poena, a još četvorica gostujućih košarkaša su imali dvocifren košgeterski učinak. Edvin Džekson je za  Studente ubacio 17 poena.

U baskijskom derbiju, Baskonija je kao gost savladala Bilbao 75:64 zahvaljujući boljoj igri u poslednjoj četvrtini. Boboa je bio najbolji sa 18 poena iako je trojke šutirao 1/6.

Betis je ostvario vrlo bitnu pobedu u borbi za opstanak savladavši Andoru koja juri plasman u plej-of - 76:59. Srpski plejmejker Nikola Radičević je ubacio 11 poena uz pet skokova i asistenciju za 22 minuta. Strahinja Milošević je dodao dva, a Aleksandar Marelja tri poena. Najbolji je bio Loket sa 16 poena. Tanasis Adetokunbo je blistao u Andori i upisao 19 poena, a Oliver Stević je dodao pet.

Betisu na ruku ide i luda završnica na meču Manresa - Saragosa. Otpisana Manresa je uspela da savlada Betisovog direktnog rivala u borbi za opstanak - 94:91. Gosti su trojkom Stevana Jelovca šest sekundi pre kraja došli na korak od pobede, ali su prokockali tu prednost i ušlo se u produžetke. tamo je bričljirao večeras sjajni Petar Aranitović i sa ukupno 25 poena doneo pobedu Manresi. Dvojke je gađao 4/5, trojke 4/6, a penale 5/7. Sve to za 25 minuta na parketu...