"Negredo"
"Negredo"

Slepi miševi leteli iznad sugrađana i matirali ih glavometom: Negredova volejčina dokrajčila Levante (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 13.04.15. | 22:22

Gosti su bili dostojan rival, ali nisu uspevali da solidne kontre pretvore u šanse

NegredoKada su Sofijan Feguli i Pako Alkaser raspoloženi ove sezone, Valensija nema nikakvih problema da dođe do dobrih rezultata. Kako bi ekipa Slepih miševa ostala na visokom četvrtom mestu pobrinula su se upravo ova dva igrača, a pomogao im je i Alvaro Negredo prelepim golom u samoj završnici meča. Stradao je gradski rival Levante sa 3:0 (2:0).

Domaći tim je na prepunoj Mestalji daleko bolje otvorio meč od svojih rivala. Još u desetom minutu je Valensiji poništen čist gol, kada je upravo Alkaser bio strelac, a Feguli u nepostojećem ofsajdu. Velika sudijska greška je ipak kažnjena samo šest minuta kasnije.

Za to se osvetio upravo Pako, koji je bez lopte utrčao sa ivice kaznenog prostora i naleteo na teledirigovan centaršut Danija Pareha. On je na taj način postao prvi čovek iz Valensije koji je Levanteu dao gol glavom još od 2007.

Posle tog gola su se malo usplamsale strasti na terenu, pa su Škordan Mustafi i Hose Mari dobili po žuti karton zbog koškanja. Sudija je tu uspeo da smiri meč, koji je odjednom postao fantastičan i veoma brz.

U 35. minutu, Baral je imao fantastičnu šansu, ali nije uspeo da pogodi okvir gola. Zato je usledila veoma brza kazna. U situaciji bukvalno preslikanoj kao kod prvog gola, centrirao je Lukas Orban, a pogodak u stilu Alkasera postigao je Feguli. Takođe glavom. Šou ova dva čoveka je upotpunjen, a Sofijan je postao najbolji strelac od svih aktuelnih fudbalera Valensije.

Šlag na tortu je stavio Alvaro Negredo, koji je na sjajan centaršut Barahana odreagovao još lepše nego strelci prva dva gola. Primio je loptu grudima i volejčinom je poslao preko golmana Marina, koji nije mogao ništa.