""
""

Šok u Zagrebu - Krkin šamar Cedeviti, Čebular junak, a Bilan tragičar (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 23.10.16. | 21:08

Košarkaši Krke iz Novog Mesta priredili su prvorazredno iznenađenje u šestom kolu Jadranske lige i savladali Cedevitu u Zagrebu sa 83:82.

Junak velike pobede slovenačke ekipe, tek druge ove sezone, bio je Sandi Čebular koji je u poslednjem minutu pogodio za pobedu. Šansu da ipak donese trijumf Cedeviti u završnom napadu na utakmici imao je Miro Bilan, ali je bio tragičar.

Duel u Zagrebu obeležio je i nestanak struje u hali na tri i po minuta pre kraja utakmice, a u tom trenutku domaćin je vodio sa 75:73.

Čebular je završio utakmicu sa 16 poena, a najefikasniji u ekipi Krke bio je Marko Luković sa 20 poena. Karlo Žganec ubacio je 15, a Bilan 13 poena za Cedevitu.

To je zagrebačkom timu bio već treći poraz u regionalnom takmičenju i Sokići sada već ozbiljno gube korak sa klubovima iz vrha tabele.

(FOTO: ABA/Cedevita/Marin Sušić)