""
""

Spartak zaustavio seriju Zenita: Po jedan gol iz ofsajda i promašaj Garaja u 95. minutu

Vreme čitanja: 1min | sub. 27.09.14. | 18:31

Izuzetno tvrd meč na Petrovski stadionu ipak je mogao da prevagne na jednu ili drugu stranu, ali je završen najrealnijim rezultatom – 0:0

Zenit je konačno stao. Posle 13 takmičarskih mečeva u svom takmičenjima i osam vezanih tijumfa na startu Premijer lige, ekipa iz Sankt Peterburga je na svom terenu odigrala bez golova sa Spartakom iz Moskve i uvećala bodovnu razliku u odnosu na drugoplasirani CSKA iz Moskve na četiri boda – 0:0.

Izuzetno tvrd meč na Petrovski stadionu mogao da prevagne na jednu ili drugu stranu, posebno u petom minutu nadoknade kada je udarac Ezekijela Garaja nakon kornera domaćih prošao tik pored stative gola Artema Rebrova.

Obe ekipe su postigle po jedan pogodak na ovom meču, ali su oni poništeni zbog ofsajda. U domaćem timu to se dogodilo Fajzulinu, a na drugoj Dzjubi.

Spartak je tako još jednom pokazao da može ravnopravno da se nosi sa Zenitom i CSKA, ali mora da eliminiše gubljenje bodova protiv osrednjih ekipa, kao što su Terek, Amkar i Krasnodar.