""

Šta bi Lil bez svog kapitena: Marko Baša drži Doge na trećem mestu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.03.14. | 15:49

Bivši šampion Monpelje poražen sa 2:0

Ako ovim tempom nastave do kraja sezone, fudbaleri Lila neće morati da brinu za plasman i mesto koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone! Izabranici Renea Žirara savladali su Monpelje sa 2:0 u prvom meču nedeljnog programa 28. kola i tako zadržali prednost u odnosu na Sent Etjen, koji ih u stopu prati.

Doge su povele već u 19. minutu golom kapitena Marka Baše. Balmon je izveo odličan slobodan udarac sa desne strane i pronašao svog kapitena usamljenog na nekih 11 metara, a reprezentativac Crne Gore je glavom katapultirao loptu pod prečku. To je bio drugi pogodak za iskusnog štopera ove sezone.

I u nastavku utakmice kao da je postojao samo jedan tim na terenu. Lil je konstantno napadao, Monpelje je uspevao nekako da se odbrani, ali je u 58. minutu odbrana ponovo kapitulirala. I ponovo je to bio gol posle prekida. Suare je izveo korner s leve strane, Rozenhal je lopti malo promenio smer, a ona je došla do centarfora domaćih Rua, kojem nije bilo teško da mrežu zatrese.

Lil sada ima pet bodova više u odnosu na Sent Etjen i utakmicu više, dok je Monpelje na 12. poziciji sa 33 osvojena boda.

LIGA 1 – 28. KOLO:

Marselj – Nica 0:1 (0:0)