Novi kiks Dubravke

Šta se to dešava s ovim čovekom? Dubravka častio i Vukove, ovaj put u 95. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.02.19. | 22:54

Doduše, možda je bio i faul, ali džaba...

Sekunde su delile Vulverhemtpon od šokantnog poraza na svom Mulinou od Njukasla, ali je Vili Boli uspeo nekako da natera golmana gostiju Dubravku na kiks i tako remijem (1:1) ipak sačuva ekipi Nuna Espirita Santa sedmo mesto na tabeli i nastavak sjajne sezone.

Besan će biti Rafa Benitez posle ove utakmice, što na sudije koje nisu možda videle prekršaj nad golmanom Svraka koji je napravio francuski štoper (deluje iz jednog ugla da ga je ščepao za vrat), što na svog golmana koji je kiksom i lošom reakcijom upropastio sve ono što su 95 minuta strpljivo i marljivo gradili fudbaleri u plavim dresovima.

Podsetimo, pre nekoliko dana Slovak je pomogao greškom i Totenhemu u finišu da savlada njegov tim kada je Hjon Min Son bio srećni dobitnik u poslednjim minutima, a večeras je isto "pomogao" i Viliju Boliju, pa bi možda mogao i na hlađenje u narednih nekoliko utakmica, čisto da sredi malo glavu.

Vulverhempton je bio bolji, napadao je, dominirao, a posebno su se u akcijama isticali Raul Himenez, Diogo Žota i desni bek Met Doherti. Loš smo fudbal gledali u prvih 45 minuta, ali je drugo poluvreme donelo dramu i zanimljiv rasplet.

Njukasl je uspevao da odoli, igrao je kao i prethodnih nekoliko utakmica vrlo disciplinovano i šokirao domaćine pogtokom u 56. minutu. Defanzivac Fabijen Šer je sjajno uočio Ajzaka Hejdena, a nekadašnji junior Arsenala spretno matirao golmana Rui Patrisija za 0:1.

Pokušavao je domaći tim dugo da se vrati u meč. Trener Espirito Santo bacio je sve karte u napad, ali već spomenuti Dubravka je nekoliko puta zaustavio dobre pokupšaje Dendonkera, Žote i Himeneza.

Ipak, u petom minutu nadoknade domaćini su došli do tako željenog boda. Adama Traore je zavrnuo kiflu sa desne strane, a Boli "navukao" golmana Njukasla na kiks za po svemu viđenom poštenu podelu plena na kraju.

ENGLESKA 1 - 26. kolo

Fulam - Mančester Junajted 0:3 (0:2)