Stradanje velikana: Fener demoliran u Antaliji! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.02.16. | 21:24

Fenomenalno izdanje ekipe Žozea Moraisa - 4:2

Nemoć - Souza (Fenerbahče)

Novac koji je uložio prebogati gazda Antalije Gultekin Genčer kad-tad je morao da se isplati, a čini se da nije mogao da se dogodi bolji trenutak. Ekipa Žozea Moraisa večeras je na svom terenu demolirala moćni Fenerbahče i nanela mu najteži poraz ove sezone, koji nije pretrpeo još od 27. septembra prošle godine - 4:2 (1:0).

Ekipa Vitora Pereire na kraju može da bude apsolutno zadovoljna rezultatom, s obzirom da je prvi gol postigla u 85. minutu, a drugi iz penala u šestom minutu nadoknade, čime je drastično ublažila težinu poraza.

Ovakav epilog donekle je najavio pogodak Samuela Etoa u 40. minutu, ali niko nije mogao ni da pretpostavi ono što se dogodilo u nastavku meča.

Antalija je za svega dva minuta, prvo u 54. preko Danila, a potom u 56. golom Žana Makuna, došča do ogromnih 3:0 i već tada razrešila svaku dilemu po pitanju pobednika.

Dvojka na Fenerbahče sa kvotom 1,65 bila je i jedna od igranijih u toku današnjeg dana, pa su oni koji su tipovali na nju praktično već tada mahom počeli da precrtavaju taj par.

Gosti su golom Bruna Alvesa u 85. minutu iz slobodnog udarca vratili nadu da bi u finišu možda mogli i do nekog čuda, ali im je svaku iluziju razbio Sakib Ajtač. Robin van Persi je samo u 96. minutu postavio konačan rezultat.

Lazar Marković je proveo na terenu svih 90 minuta, ali nije uspeo da trgne svoju ekipu iz potpunog bunila u ovom meču.

Antalija se ovim bodovima odaljula od Sivaspora, koji je prvi ispod crte, na velikih 10 bodova, dok je Fener ostao na pet bodova udaljenosti od Bešiktaša, koji ima čak tri utakmice manje.