""
""

Strašni Musa spakovao kofere Benitezu, Begović pravio čuda, ali uzalud... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.02.13. | 18:13

Veliko pojačanje iz Tuluza na debiju pred domaćom publikom u dresu Svraka postiglo dva gola šampionu Evrope, sreća uz Arsenal

Što je mnogo – mnogo je! Forma Čelsija od dolaska Rafe Beniteza u konstantnom je padu, a sve to kulminiralo je porazom od Njukasla na Sent Džejms Parku – 3:2 (1:0).

Svrake od povratka Kabaja igraju kao preporođene, a kakvo su pojačanje dobili u vidu Muse Sisoka, na svojoj koži je osetio prvak Evrope.

Fenomenalni vezista postigao je dva odlučujuća pogotka u 68. i 90. minutu na svom debiju u dresu Njukasla pred domaćom publikom i doneo svojoj ekipi izuzetno važne bodove u borbi za opstanak u Premijer ligi.

Njukasl je na ovom meču poveo golom Gutjereza u 41. minutu, Čelsi je efektnim pogocima Lampada i Mate u 55. i 61. minutu došao do preokreta, ali potom na scenu stupio bivši igrač Tuluza. Zanimljivo Sisoko je u jesenjem delu sezone u Francuskoj postigao samo jedan gol, a cele prošle sezone dva, pa je očigledno da mu igra sa znatno više napadačkih aktivnosti daleko više prija.

Arsenal je uz dosta muke savladao borbeni Stouk, iako je Asmir Begović pravio čuda na golu. Ključni trenutak na ovom meču dogodio se u 78. minutu kada je prilikom udarca Podolskog iz slobodnog udarca lopta zakačila živi zid i promenila pravac. Sasvim dovoljno za konačnih 1:0.

Dramatični okršaji viđeni su u Liverpulu i Viganu. Everton je na Gudisonu gubio sa 3:1 do 69. minuta, ali je Felani prvo smanjio na 3:2, a potom u 93. na asistenciju Bejnsa do potpunog delirijuma doveo domaće navijače.

Sautempton je protiv Vigana gubio sa 1:0, pa došao do preokreta, ali je Melouni u poslednjim tenucima došao do boda. Reding je savladao Sanderlend sa 2:1.