"Belenenses"

Sve se zna u Portugalu: Pasoš drugoligaš, Oljanense u baražu

Vreme čitanja: 1min | sub. 10.05.14. | 19:06

Belenenses za svaki slučaj pobedio Arouku

BelenensesPoslednje, 30. kolo portugalske Primeire nije donelo nikakvu promenu na tabeli po pitanju ko ispada, a ko će do opstanka pokušati da dođe preko baraža. Pasoš Fereira je doživeo poraz kod kuće od Akademike (2:4) i definitivno ostao zakucan za dno, iako je u jednom trenutku uspeo da stigne dva gola prednosti gostiju.

Oljanense je izgubio kao gost od Setubala (1:3), ali će kao pretposlednji na tabeli tražiti šansu u baražu. Od samog početka krenulo je loše. Primili su gol već u 2. minutu, kada je Zekinja matirao Beleca, a pola sata kasnije ostali su sa igračem manje pošto je Kroldrup dobio drugi, odnosno crveni karton. Tada je već sve bilo gotovo…

Belenenses nije želeo ništa da prepušta slučaju, pa je pobedio Arouku i to golom Dejversona tri minuta pre kraja meča, tako da je zahvaljujući srećnim okolnostima izbegao sudbinu Pasoša i(li) Oljanensea.

U meču bez takmičarskog značaja Gimaraeš je pobedio Bragu sa 1:0, a svih 90 minuta za goste igrao je bivši desni bek Partizana Aleksandar Miljković.