""

Sveci marširaju! Tadić diriguje, a tata Čarli Ostin pogađa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.10.16. | 18:55

I Sautempton lagano spakovao tri komada Barnliju - 3:1

Sautempton je bez greške sačekao Barnli i lepom i efikasnom partijom zabeležio treću pobedu u Premijer ligi - 3:1 (0:0). Ekipa Kloda Puela definitivno je u sjajnoj formi, bez poraza je na poslednjih šest utakmica u svim takmičenjima, a posle neefikasnog prvog poluvremena Sveci su se razgoropadili u nastavku.

Sjajno su igrali domaćini i u prvom delu, ali terensku dominaciju nisu uspeli da pretvore u pogodak. Imali su tri dobre prilike, a ponajbolju je propustio Dušan Tadić, koji je slabo šutirao u situaciji pred golom Klaretsa. Pored njega, Čarli Ostin i Nejtan Rdmond su propustili prilike u prvom delu, ali je naplata usledila u nastavku.

Do vođstva je domaćin stigao u 52. minutu, Tadić je sjajno nabacio loptu iz kornera, Van Dajk je glavom spustio Ostinu, a ovaj je iz dva pokušaja umuljao u mrežu. Samo osam minuta kasnije opet korner, ovaj put sa druge strane, a Nejtan Redmond je sjajno zahvatio loptu i lepim udarcem matirao Toma Hitona za 2:0.

Sve je bilo gotovo u 66. minutu, kada je Gudmundson oborio fudbalera Svetaca, a sa bele tačke Čarli Ostin je petim pogotkom u sezoni doneo novu pobedu Sautemptonu. Posle tog gola ekipa Barnlija se trgla, posle kiksa Tadića koji je skrivio penal stigli su gosti do počasnog gola preko Sema Voksa, koji im ipak neće puno značiti jer su i na trećem uzastopnom gostovanju primili tri gola, što ih čini vrlo dragim protivnikom.