Tavamba na tribinama, lider se spasio u 96. minutu

Vreme čitanja: 1min | ned. 30.12.18. | 18:50

Favorizovani Al Hilal do vrednog boda u nadoknadi utakmice

Leandre Tavamba nije se našao u timu Al Tavona koji je u derbiju 15. kola saudijskog šampionata remizirao danas sa liderom Al Hilalom na svom terenu u sjajnom meču - 2:2 (0:1).

U stvari, gosti su uspeli da izbegnu poraz u šestom minutu nadoknade zahvaljujući pogotku španskog defanzivca Alberta Botije koji je bio brži od sudijske pištaljke i sprečio navijače Al Tavona da se raduju vrednoj pobedi.

Goste je u prvih 45 minuta u vođstvo doveo Venecuelanac Rivas, ali su u nastavku fudbaleri Al Tavona stigli brzo do preokreta zahvaljujući pogocima Heldona (penal) u 58. i Abdulfataha Adama u 64. Ipak, pad koncentracije u samom finišu skupo ih je koštao, pa je slađi deo boda pripao na kraju Al Hilalu.

SAUDIJSKA ARABIJA 1 - 15. kolo

Ohod - Al Raed 0:1 (0:0)
Al Tavon - Al Hilal 2:2 (0:1)