"Strelac prvog gola za Hal: Elmohamadi"

Tigrovi hitaju nazad ka Premijer ligi

Vreme čitanja: 2min | sre. 19.08.15. | 23:28

Ekipa Stiva Brusa savladala Fulam (2:1) i stigla na deobu prve pozicije u Čempionšipu

Strelac prvog gola za Hal: Elmohamadi

Jedan od favorita za ekspresan povratak u Premijer ligu Hal Siti napravio je večeras važan korak ka tom cilju, nakon što je savladao Fulam sa 2:1 i vinuo se na deobu prvog mesta sa Ipsvičom i Brajtonom (svi imaju po sedam bodova).

Elmohamadi je doveo Tigrove u vođstvo sredinom prvog poluvremena, a iako je Kejrni pogodio za izjednačenje u 69. minutu, tri boda ekipi Stiva Brusa doneo je Aluko pogotkom u 86. minutu.

Do prvog trijumfa u ovogodišnjem Čempionšipu stigao je i Kvins Park Rendžers, koji je kao gost savladao Vulverhempton sa 3:2, a jedan od pogodaka postigao je i Čarli Ostin, napadač koga ovoga leta juri pola Premijer lige. Domaćin je vodio sa 2:0 na isteku pola časa igre, ali je ekipa iz Londona u drugom poluvremenu preokrenula rezultat i sa dva gola Mata Filipsa upisala prvi trijumf u novom šampionatu.

Šefild Vensdej i Reding podelili su bodove (1:1) u meču u kome je domaćinu bod doneo Sugu golom u poslednjem minutu utakmice, dok je nesrećni Lids odigrao nerešeno treći put ove sezone, ovaj put na gostovanju u Bristolu. Ekipa iz Jorkšira primila je pogodak u četvrtom minutu nadoknade i tako ostala bez celog plena.