""

To je taj faktor Prandeli! Postavio taktiku, zaveo red i odneo bodove iz Hihona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.10.16. | 20:20

Trijumf italijanskog stručnjaka na debiju na klupi Slepih miševa - 2:1

Ako se po jutru dan poznaje, izgleda da je Piter Lim konačno ubo sa izborom trenera. Ukoliko je neko sumnjao kako će izgledati na terenu nova Valensija, predvođena iskusnim Klaudijom Ćezareom Prandelijem, pravi odgovor stigao je večeras iz Hihona, gde su Slepi miševi zabeležili trijumf nad Sportingom od 2:1 na njegovom trenerskom debiju.

Nisu gosti imali lak posao, ali su bili spretni, kompaktni i ubačeni u zanimljiv šablon u kojem je svako samo radio svoj posao, što nije bila odlika Valensije ranije. Ako je nekome nedostajala disciplina u igri onda su to fudbaleri sa Mestalje, koji su nekoliko sezona muku mučili sa formom i rezultatima.

Večeras su slavili pobedu nad Sportingom zahvaljujući dvostrukom strelcu Mariju Suarezu koji je sjajno spakovao po jedan pogodak u svakom poluvremenu i pokazao da je njegovo dovođenje iz Votforda tokom leta bilo pun pogodak. Sjajno je već u sedmom minutu na pas Rodriga pogodio sa 15-ak metara za 1:0, a pobedu je gostima doneo u 65. posle prekida kada je iz dobre pozicije loptu smestio u mrežu Sportinga.

Domaćin nije igrao loše večeras, ali im je falilo malo sreće u završnici i koncentracije da bi stigli bar do boda. Sve što su uradili bio je pogodak Kastra za izjednačenje u finišu prvog poluvremena, ali do drugog nisu mogli. I nije utakmica u Hihonu bila ona iz kategorije nezaboravnih, jer tek na momente su oba tima stvorili šanse za gol, ali se u celoj gužvi bolje snašla Valensija koja je sa Prandelijem na čelu uspešno započela jednu novu epohu.