""
""

Anderleht silan, Luka igrao 90 minuta! Varegem i Briž uzeli po bod u "prijateljskom" derbiju

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.08.13. | 20:26

Šampion lako izašao na kraj sa Gentom - 4:1

Gde je stao prošle, Zulte Varegem nastavio je i ove sezone. Hit belgijskog šampionata prošle sezone i u novoj je krenuo silovito, ali je posle dva vezana trijumfa usledio remi sa Brižom – 1:1.

Od samog starta utakmice prštalo je na sve strane, prilike su se na obe strane ređale kao na traci, a prvi razlog za radost imali su domaći navijači. Iskusni 36-godišnji vezista Timi Simons bio je precizan sa bele tačke i doveo Briž u vođstvo od 1:0 u 18. minutu.

Vođstvo domaćih dodatno je podgrejalo atmosferu na stadionu, ali i samom terenu, gde su igrači oba tima na sve načine tražili put do tri boda u derbiju. Ipak, do sledećeg pogotka čekalo se punih 60 minuta, a onda je 22-godišnji centarfor Jens Nesens smestio loptu iza leđa golmana Rajana i tako najavio vrlo neizvestan finiš utakmice. Ipak, rezultat se nije menjao do samog kraja, pa su oba kluba, zajedno sa Lokerenom, ostali na deobi prvog mesta na tabeli.

Anderleht je posle startnog poraza zaigrao na očekivanom nivou i zabeležio dve ubedljive pobede. U prošlom kolu protiv Serkl Briža i danas protiv Gent - 4:1.

Meč je rešen s dva brza pogotka, u 32. i 34. minutu, kada su mrežu gostiju pogađali Kljestan Pare. U nastavku, tim iz Brisela samo je potvrdio da je razlika u kvalitetu prevelika i s još dva gola rešio sve dileme oko pobednika, ako ih je uopšte i bilo nakon prvog dela.

Srpski internacionalac Luka Milivojević odigrao je svih 90 minuta u dresu Kraljevskog kluba.