""
""

TRILER U DERBIJU: Đavoli vodili do 90, a onda im je De Hea spasio život na Stamford Bridžu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.02.16. | 18:58

Posrnuli velikani Čelsi i Mančester Junajted odigrali 1:1, Hidink i dalje bez poraza na klupi Plavaca

Mančester Junajted bio je nadomak velike pobede na Stamford Bridžu, a onda se desio Dijego Kosta! Prgavi centarfor Plavaca doneo je bod Čelsiju u jednom od derbija 25. kola engleske Premijer lige i to u sudijskoj nadoknadi vremena.

Epitet junaka utakmice, barem kada je u pitanju gostujući klub svakako je poneo David de Hea, a koliko god da ga plaćaju u Junajtedu malo je kada se pogleda šta sve radi na golu.

Igrao se prvi minut po isteku regularnog dela, a onda je Kosta uz dosta sreće i zahvaljujući odbitku od Bortvika Džeksona prevario do tada odlično Davida de Heu o podigao na noge domaće navijače.

Da nije bilo De Hee, Čelsi bi u završnici sudijske nadoknade napravio totalni preokret. Španac je međutim pokazao da je u ovom trenutku možda i najbolji golman na svetu, pogotovo ako se ima u vidu kakva odbrana je ispred njega.

Bio je to i okršaj dva holandska stručnjaka, a pet godina mlađi Hidink doživeo je prvi poraz otkako je preuzeo ekipu Čelsija od Žozea Murinja.

Junajted u većem delu utakmice igrao za nijansu zatvorenije, ali i pametno, čekajući šansu za pogodak.

I to kakav. Mladi Džesi Lingard je u 61. minutu u stilu Tjerija Anrija i nekih drugi bivših zvezda Premijer lige, pimpovao loptu i namestio je sam sebi tako da je iz okreta raspalio po njoj i poslao u gornji desni ugao.

Kakav je to bio trenutak olakšanja za Van Gala i stručni štab Crveni đavola, ali nisu znali šta im se sprema u finišu meča.

Čelsi je posle Lingardovog gola krenuo u totalnu ofanzivu, a ruku na srce nedostajalo je londonskim Plavcima i sreće u pojedinim momentima.

U nastavku utakmice španski čarobnjak na golu Junajteda je u dva navrata skinuo zicere Branislavu Ivanoviću i Sesku Fabregasu.