""

Triler u Kraljevu pripao Zvezdi! Tompson i Nastić sve bolji, Rebić pleni energijom, Jović se vraća u ritam, a Dangubić hvata zalet

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.09.15. | 20:41

PAOK se borio do poslednje sekunde, ali su crveno-beli bili bolji

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su i četvrtu uzastopnu pobedu u sklopu priprema za narednu sezonu. Izabranici trenera Dejana Radonjića su u polufinalu Mega Leks Kupa u Kraljevu savladali solunski PAOK rezultatom 72:70 (17:18, 17:13, 22:15, 16:24). Na taj način crveno-beli izborili su učešće u finalu ovog međunarodnog turnira  gde ih čeka bolji iz duela Mega Leks – Trabzon.

U fantastičnom ambijentu nove kraljevačke Hale sportova pred preko 2.500 gledalaca Zvezda je vrlo dobrom igrom na obe polovine terena zasluženo došla do još jedne pobede. Trener Dejan Radonjić podelio je minutažu, šansu je dao svim igračima, a najefikasniji u još jednoj pobedi Zvezde bile su novajlije - Tompson sa 13 i Nastić sa 12 poena. Odličnu rolu imao je i Stefan Jović, koji je odradio veliki posao u odbrani i napadu i meč završio sa 10 poena.

Ono što takođe može da obraduje navijače Zvezde jeste još jedna vrlo dobra partija mladog plejmejkera Nikole Rebića, koji je i danas igrao na visokom nivou protiv daleko iskusnijih protivnika. Svoje minute dobili su i Boriša Simanić i Marko Gudurić, koji iz utakmice u utakmicu pokazuju da bi mogli da nađu svoje mesto u prvom timu srpskog i šampiona Jadranske lige.

Finalni meč na programu je u nedelju sa početkom u 20 sati i 30 minuta.

CRVENA ZVEZDA – PAOK 72:70 (17:18, 17:13, 22:15, 16:24)

CRVENA ZVEZDA: Rebić 4, Dangubić 8, Mitrović 3, Lazić 4, Jović 10, Skorcanitis 9, Apić, Tejić 5, Nastić 12, Simanić 2, Davidovac, Gudurić 2, Tompson 13.

PAOK: Duvnjak 9, Tepić 9, Lijapis, Vasiliadis 18, Kakurudis 2, Coklas 3, dedas 3, Margaritis 8, Kotas 2, Marković 16, Samaras, Sloustos.

(FOTO: kkcrvenazvezda.rs)

Stefan NastićStefan JovićRajan TompsonNikola RebićNemanja DangubićMega Leks kupKK PAOKFK Crvena zvezda