"Samjuel Eto iz dana slave"

Akhisar torpedovao Etoovu Antaliju

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.02.17. | 15:52

Tim našeg Milana Lukača neočekivano lako slavio na svom terenu sa 3:0. Sušićeva Alanja rutinski protiv Adane - 4:1

Samjuel Eto iz dana slaveDrugi od tri "radna dana" 22. kola turskog Superliga donosi nam tri utakmice, a do sada su odigrane dve.

U prvom subotnjem susretu Alanja koju sa klupe predvodi Safet Sušić nije imala nimalo problema protiv jednog od najslabijih timova šampionata, Adane. Klub sa obale Mediterana je slavio "iz keca u keca" sa 4:1 (2:0), a golove za pobednike postigli su legenda moskovskog CSKA, Brazilac Vagner Lov, istina sa bele tačke (13. minut), Nigerijac Omeruo (37), Čileanac Fernandez (74) i Emre Akbaba (90+4) na dodavanje Lova. Kod gostiju precizan, i to takođe sa bele tačke bio je Senegalac Gaj u 71. minutu susreta na Bačešeir Okulan areni.

U Anadoliji, tačnije u Akhisaru domaći tim, koji se nalazi na samoj granici opasne zone je iznenadio i prosto ponizio Antaliju. Gosti sa mora, koje je predvodio glavom i bradom Samjuel Eto nisu uspeli da iznesu teret favorita. Šta više, odiglrali su očajno i izgubili sa 3:0 (1:0). Golove su postigli Humaći (23. i 55. minut), Ceviker (49) i . Za ekipu Akhisara nije nastupao nekadašnji golman Partizana Milan Lukač.