"Saša Marjanović"

Ubice “velikih“: Marjanović presudio svojima, Nišlije posle Zvezde i Partizana odolele i Čuki

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.04.15. | 20:26

Na Banovom brdu 1:1

Saša MarjanovićPrivilegija ostaje u vlasništvu Rada, jedinog tima koji je ovog proleća savladao Radnički iz Niša. Čukarički je imao bodove na tacni, ali je prerano otpisao uporne izabranike Milana Rastavca, koji su u 23. kolu Superlige pokazali da osim što umeju da se brane znaju i da napadnu – 1:1 na Banovom brdu.

Nije tako izgledalo na početku meču. Čukarički je mnogo bolje ušao u meč, pritisao goste sa juga i posle sjajne akcije Petra Bojića, Slavoljuba Srnića i egzekutora Rajka Brežančića već u 21. minutu stigao do vođstva od 1:0. Ni tu nije stala Čuka, pa je do kraja poluvremena imala nekoliko prilika da osigura ostanak bodova u svom vlasništvu.

Ali u nastavku sasvim drugačija slika na terenu. Domaći su valjda pomislili da su posao već završili. Radnički ih je zavarao nešto sporijim početkom. Ali kako je vreme odmicalo Nišlije su sve više stezale obruč oko gola Nemanje Stevanovića da bi u 79. minutu i stigle do cilja. Posle savršenog centaršuta Petra Đuričkovića iz kornera glavom je loptu u mrežu rivala sproveo Saša Marjanović, igrač koji je od 2008. do 2010. godine – kada Čuka nije bila to što danas jeste – karijeru gradio baš na Banovom brdu.

Radnički je tako sporim, ali sigurnim koracima nastavio beg iz opasne zone. Čuka je ostala na trećem mestu na tabeli, ali sada već sa pozamašnim zaostatkom za Partizanom i Crvenom zvezdom i "svega" četiri boda prednosti nad Vojvodinom.
"Čestitao bih igračima Radničkog na osvojenom bodu. Primili smo gol na jeftin način. Tvrda utakmica, iako smo imali više šansi nismo uspeli da na vreme rešimo ovu utakmicu. Imali smo jalovu inicijativu što je Radnički iskoristio", nezadovoljan je bio trener Vladan Milojević, dok je Milan Rastavac iz protivničkog tabora bio mnogo bolje raspoložen.
"Značajan bod u borbi za opstanak. Požrtvovanost i disciplina su se isplatile iako smo gubili. Veliki podstrek za utakmice koje dolaze. Iskoristili smo pospanost Čukaričkog, koji igra odličan fudbal, i ostvarili cilj".

ČUKARIČKI – RADNIČKI NIŠ 1:1 (1:0)
/Bražnčić 21 – Marjanović 79/

Čukarički (4-2-3-1): Stevanović – Stojković, Rendulić, Ostojić, Brežančić – Regan (od 70’ D. Srnić), Todorović (od 87’ Mandić) – S. Srnić, Matić, Bojić (od 79’ Mirosavljević) – Stojiljković;

Radnički Niš (4-2-3-1): Borjan – Valentić, R. Bulatović, Petrović,  D. Bulatović (od 63’ Pavlović) – Ćulum, Zemljanuhin (od 91’ Mrkić) – Đuričković, Jovanović, Marjanović – Ašćerić (od 2’ Pejčić).