Slavlje Barnlijevih igrača

Uzalud Tosunov prvenac, Barnli ume i da preokrene (VDE)

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.03.18. | 15:22

Na Turf Muru 2:1

Maj 2010. godine. Totenhem je vodio, Barnli pobedio. I od tada 53 utakmice u Premijer ligi u kojima Barnli nije uspeo da savlada protivnika posle primljenog gola. Štaviše, samo 11 puta uspeli su da izvuku i bod. Ali ove sezone Šon Dajš pomera granice, pa su navijači na Turf Muru posle osam godina dočekali da se raduju i jednom preokretu.

Uručio ga im je Kris Vud, koji je u 80. minutu iskoristio veliku konfuziju u Evertonovoj odbrani posle kornera Johana Gudmundsona iz kornera sa leve strane i sa par metara loptu smestio iza leđa reprezentativnog golmana Džordana Pikforda. Mada će se Karamele sigurno žaliti zbog navodnog prekršaja u napadu. Nebitno, sudija Kris Kavano je zaćutao, Vud je izrastao u junaka premijernog meča 29. kola Premijer lige - 2:1.

Pre tog Vudovog pogotka, Pikfordovu mrežu je zatresao i Ešli Barns, koji bi morao da plati večeru Metjuu Lotonu, jer mu je ovaj poslao savršenu loptu iza leđa Majkla Kina. Čudno su danas izgledale sve one spekulacije o interesovanju Mančester junajteda za novog štopera Evertona. Nije se proslavio u ovoj situaciji. Vrlo lako ga je Barns pretrčao.

Bilo je to u 56. minutu u kome je Barnli stigao do izjednačenja. Prvi gol na meču videli smo još u 20. Izgledalo je da će današnji meč ostati upamćen po prvencu Čenka Tosuna u dresu Karamela. Tio Volkot je centrirao, Šejmus Kolmen je glavom okrznuo loptu, a doskorašnji napadač Bešiktaša pokazao da ima taj golgeterski njuh.

Nažalost po Tosuna, saigrači ga danas nisu ispratili, pa je Barnli stigao do tri boda, prvi put posle 12 ligaških utakmica bez pobede. Miran finiš sezone čeka Barnli, mada je malo verovatno da će se i Everton nešo posebno oznojiti, iako je teoretski još u opasnoj zoni.