Valensijino prokletstvo remija ostaje, Gabrijel poklonio bod Leganesu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.02.19. | 13:59

Slepi miševi ostali bez celog plena u finišu

Ako bi se posmatrao isključivo broj nerešenih utakmica u Primeri, fudbaleri Valensije bili bi apsolutni šampioni! Petnaesti put ove sezone Slepi miševi ostali su samo sa jednim osvojenim bodom, a četvrto kolo zaredom ekipa Marselina Torala ostaje bez celog plena. Posle Barselone, Sosijedada i Espanjola, fudbalerima Valensije odoleo je i Leganes – 1:1 (0:1).

Nadomak skidanja prokletstva bili su igrači Valensije u madridskom pregrađu i samo dva minuta delila su ih od prvog trijumfa posle mesec dana posta, ali sve je palo u vodu u samoj završnici. Valensija je još i dobro prošla na kraju, pošto je Martin Brajtvajt imao priliku da izraste u dželata nekadašnjeg prvaka Španije. Na kraju je „samo“ doneo bod Leganesu posle velike greške Gabrijela Pauliste.

Brazilac je izjednačenje najavio tako što je odlučio da preskoči nekoliko saigrača koji su mu bili bliži i da dugačkom loptom proigra svoju ofanzivnu liniju. Napravio je katastrofalnu grešku, jer se iz iste izrodio napad u kojem  je Brajtvajt zatresao mrežu. I to tako što je prvo pogodio Gabrijela u telo, da bi iz odbitka pronašao put do cilja.

Tako je u vodu palo sve ono što je Valensija gradila u najvećem delu susreta. Žofri Kondogbija doneo je Slepim miševima prednost u 22. minutu posle dobrog proigravanja Karlosa Solera, ali je na kraju izostao momenat u kojem će gosti da prelome utakmicu i dođu do tri boda.

Ovako, Leganes je zadovoljniji pošto je dodatno pobega o Viljarealu i Raju Valjekanu u borbi za opstanak i približio se upravo Valensiji na sredini tabele...