"Zulte Varegem"

Varegem izvukao bod kod kuće, Luven počistio Beveren

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.03.13. | 22:12

Zahvaljujući golu Lejea u 80. minutu jedini pravi konkurent Anderlehtu za titulu remizirao kod kuće sa Lokerenom - 1:1

Zulte Varegem

Podelom lige na grupe (za šampiona, za Evropu i za opstanak) belgijska Pro liga je ušla u svoju poslednju fazu.

Golom u 80. minutu Varegem, koji je jedini kandidat Anderlehtu za titulu, uspeo je da ostane neporažen kod kuće protiv Lokerena. Iako se očekivala sigurna pobeda domaćina i nastavak trke za šampionom Varegem je na kraju samo jurio pozitivan rezultat u ovom meču, gosti su poveli pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 39. minutu, drugim golom defanzivca Taravela u sezoni. Domaći tim je u nastavku konstantno atakovao na gol Lokerena što mu se isplatilo u 80. minutu kada je Mbaje Leje golom sa bele tačke doneo bod svom timu.

Važnu pobedu u borbi za evropu ostvario je Luven koji je kod kuće savladao Beveren sa 3:1. Poveo je Luven sredinom prvog poluvremena golom Alesandra Čerinjonija. Na 2:0 je povisio Nigerijac Ogbu u 52. minutu i već tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Heverleu. Konačan rezultat postavio je mladi Žoren Derhod u 75. minutu. Bio je ovo prvi pogodak 17-godišnjeg napadača koji je u igru ušao samo pet minuta ranije. Domaći tim je u 82. minutu ostao i sa igračem manje obzirom da je Koen Vuc dobio crveni karton. Beveren je uspeo da iskoristi igrača više i da, u nadoknadi vremena, preko Smeta postigne počasni pogodak.