"Standard"
"Standard"

Varegem ne odustaje od titule, Standard ga prati

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.02.13. | 22:33

Zulte bez većih problema savladao Vasland Beveren sa 2:0 i nastavio poteru za Anderlehtom. Tim iz Liježa se minimalcem protiv Serkl Briža probio na treće mesto

Standard

Zulte Varegem je očekivano savladao Vasland Beveren rezultatom 2:0 (1:0) i nastavio poteru za vodećim Anderlehtom. Srelci za domaći tim bili su Mbaje Leje u 13. i Džonatan Delaplejs u 63. minutu. Varegem je ostao na drugoj poziciji sa 54 osvojena boda, osam manje od vodećeg Anderlehta. Poraz u ovom meču nije preterano uticao na poziciju Berevena na tabeli. I dalje su na 13. mestu sa 26 bodova, šest više od Beršota koji se nalazi u zoni ispadanja.

Golom Imoha Ezekiela u 16. minutu fudbaleri Standarda savladali su Serkl Briž rezultatom 1:0 (1:0) i prikovali ih za dno tabele. Standard je od samog početka krenuo silovito. Već u četvrtom minutu Ezekiel je imao šansu, ali nije pogodio. Međutim, jeste u 16. minutu. Mpoku je odlično prošao sa leve strane, ubacio u sredinu, a Ezekiel je postigao svoj 12. pogodak ove sezone. Serkl se malo trgao u nastavku. Šansu za poravnanje imali su u 69. minutu, ali Majkl Učebo nije uspeo da savlada japanskog golmana na golu Standarda Eija Kavašimu. Ovom pobedom Standard se probio na treću poziciju sa 46 bodova dok je Serkl Briž ubedljivo poslednji sa 14 bodova.